В Сапарева баня отборът на Марек победи Рилски спортист  в

...

Марек удари Рилецо с 2:0 в Сапарева Баня

В Сапарева баня тимът на „ Марек ” победи „ Рилски състезател ”  в надзорен мач с 2:0На леко заснежен терен се игра контролния мач сред мъжките тимове на „ Марек ” и „ Рилски състезател ” Самоков. Първите десетина минути от срещата бяха равностойни. Постепенно футболистите на „ Марек ” упражниха надзор в мача и офанзивите им по фланговете посредством Георги Божилов и Анжело Кючуков и в центъра посредством Николай Ганчев създаваха напрежение в отбраната на „ Рилски състезател ”. Първата сериозна обстановка пред вратата на гостите бе основана посредством Николай Ганчев, който при рейд по десния фланг обстрелва непосредствено по диагонала стража на гостите, само че той с опитност се намеси и мазета кълбото. В 35-та минута при поредна офанзива по десния фланг на домакините топката бе ориентирана към Даниел Гогов, който от 16-17 метра с пряк обстрел направи беззащитен стража на „ Рилецо ” за 1:0. Две минути по-късно Николай Ганчев изскочи в комфортна позиция за пукотевица и от близко изпрати топката настрана от вратата на гостите. Най-чистата голова обстановка за гостите бе в края на полувремето, когато след центриране отдясно Стефан Неделчев не съумя от няколко метра с глава да изравни резултата.През втората част на срещата наставниците на двата отбора Танчо Калпаков и Николай Николов дадоха късмет на футболисти от аварийна пейка. В 48-ма минута добре играещият и в този мач Даниел Гогов със страховит шут от 27-28 метра изпрати топката в напречната греда на вратата на гостите, вратаря им сгреши, топката попадна у Иван Калайджийски, който с глава повиши на 2:0. Шансове  за отбелязване на гол се откриха и пред Добромир Панчаревски и Николай Ганчев, само че ударите им от близко бяха неточни. Своите шансове за отбелязване на гол имаха и гостите при центрирания в наказателното поле на домакините,  но не се възползваха от обстановките. Влизането в игра на титулярния вратар Пламен Младенов се оказа доста удачно за тима на „ Марек ”, тъй като опитът му бе от изгода за младите футболисти, които той управлява безупречно.След мача отзиви за този надзорен мач дадоха:Танчо Калпаков-старши треньор на „ Марек ”: „ Доволен съм от играта на момчетата, на които дадох късмет за игра в контролата против „ Рилски състезател ” Самоков. През втората част направих шест смени, което се отрази на качеството на играта. Очаквано чудесно съдийство на основния арбитър Димитър Буров, който не разреши непотребни грубости на заснежения терен. Давам отмора на футболистите до вторник. Следващият ни надзорен мач ще бъде в сряда против тима на „ Пирин ” Разлог, като към този момент се планува да се играе на терена в Сапарева баня ”.Николай Николов-старши треньор на „ Рилски състезател ”: „ Стана много ползотворна контролна среща против най-хубавия тим в групата – този на „ Марек ”, който е построен от доста опитни футболисти, играещи 3-4 години дружно. Нашият тим беше изоставен от 14 футболисти и освен това положение  е обикновено да има земетресения. Новите футболисти би трябвало да свикнат бързо с условията, и то в доста къс интервал от време, с цел да изградим един добър жанр на игра, с който се надяваме през пролетта да изненадаме съперниците си. За мен мачът беше равносилен и в двете полувремена. И двата гола за тима на „ марек ” станаха от далечно разстояние, като втория бе след груба неточност на нашия вратар. Следващият ни надзорен мач ще бъде в сряда против „ Левски Раковски ” на столичния стадион „ Раковски ”.
Източник: novsport.com